מתגים ולחצנים

bnr_technology

מתגים ולחצנים

 
ישנן שתי פונקציות עיקריות לשליטה בפנס: כיבוי והדלקה, ובחירה בין מצבים שונים. אולייט השקיעה מחשבה בעיצוב סדרת הפנסים שלה, עם לחצנים מותאמים במיוחד למשימה שבידך. כך לדוגמה, פנס טקטי המיועד לשימוש כוחות הביטחון, כוחות צבא ואזרחים חמושים כולל סוגים שונים של לחצנים, ומתוכנן להיות קטן וקומפקטי ככל האפשר. לקחנו לתשומת לבנו את השימושים השונים של הפנסים ולפיהם התאמנו את הסוגים השונים של הלחצנים לכל פנס במיוחד. אנו מעודדים אתכם, לקוחותינו, לבחון את מוצרינו ולבחור את הפנס המותאם העונה על צרכיך.

 

הפעלת האור

הפנסים של אולייט כוללים מתגים הממוקמים בצדו של הפנס או בחלקו האחורי, שייעודם הפעלת הפנס וכיבויו. המתגים הצדיים וורסטיליים, קומפקטיים במיוחד וקלים לתפעול גם בפנסים גדולים יותר. חלק מהמתגים הצדיים של אולייט מאוד קלים לתפעול – פשוט לחצו והדליקו את האור, ולחצו שוב וכבו אותו. חלק נקראים מתגים "קליקיים", שמספקים אקטיביזציה רגעית ע"י לחיצה חלקית, או שמאפשר הדלקה וכיבוי על ידי לחיצה מלאה.

מתגי tail-cap נפוצים במיוחד לצרכים טקטיים, משום שכאשר מוחזקים בתפיסת "icepick", ניתן לאתר את המתג בקלות בתחושה (עם ובלי כפפות!), וזאת ללא קשר לאוריינטציה של האור ולטכניקות שפותחו לאורך השנים להפעלת אור בצורה הזו. עם זאת, מתגי הזנב הללו עלולים להיות מסורבלים על פנסים ארוכים. אולייט משתמשת במתגי זנב "קליקיים", המספקים אקטיביזציה רגעית ע"י לחיצה חלקית על המתג.

 

בחירת מצבים

אולייט מייצרת את הפנסים העדכניים והחדישים ביותר בעלי רמות בהירות שונות, מצבי הבזקים לצורך בלבול תוקפים ומצבי נעילה למניעת פעילות מקרית. כל זה נשמע מסורבל פונקציונלית, ולכן עיצבנו את הפנסים שלנו להיות פשוטים, קלים ואינטואיטיבים. לפנסים שלנו שלוש מתודות לבחירת מצבים, כתלות במודל הפנס: מתג צידי על גוף הפנס, מתג צידי על הזנב והלחצן הראשי.

דגמים בעלי מתג צידי בודד על גוף הפנס לרוב ניתנים להדלקה וכיבוי על ידי לחיצה בודדת על הכפתור, וניתן לבחור בין רמות בהירות שונות על ידי לחיצה רציפה על הכפתור (כאשר ההגדרות האחרונות שנבחרו נשמרות). לרוב, הדגמים הללו גם מכילים אפשרות של "גישה מהירה", כגון לחיצה כפולה (דאבל קליק) על המתג – כאשר הפנס כבוי, זה יגרום מיידית להדלקת האור בבהירות הגבוהה ביותר, וכאשר הפנס כבר דלוק, זה יפעיל מצב מבזק.

הדגמים הטקטיים כוללים לחצנים נפרדים על מנת להימנע מאפשרות לבלבול, וכדי לוודא שניתן להגיע לכל הפונקציות גם תחת לחץ ועם כפפות – המתג הזנבי מפעיל רק את האור (כפי שתואר מעלה), והלחצן הראשי או הצידי על ה-tail-cap משנה מצבים. המתג הזנבי מספק גם גישה מהירה לבחירת רמת הבהירות ולמצב הבזק, עם לחיצה כפולה או משולשת, בהתאמה. ועל ידי לחיצה על המתג הצידי או על ה-tail-cap או סיבוב הלחצן הראשי, ניתן בקלות לבחור בין רמות הבהירות והמצבים השונים.